Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji, çocuk ve ergen terapisi
Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji, çocuk ve ergen terapisi
FRAKTAL PSİKOLOJİ SAKARYA

Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışma

Gelişim psikolojisi bireyin doğum öncesinden itibaren tüm yaşamı boyunca davranışlarını ve olgunlaşmasını inceler. Yapılan akademik çalışmalar bireyin kişilik ve sosyo-duygusal alandaki gelişiminin önemli bir bölümünün ilk çocukluk yıllarında gerçekleştiğini ortaya koymaktadır. Bununla birlikte çevresel etmenler ve öğrenmeye bağlı gelişim süreçleri ergenlik döneminde de, sonrasında da devam eder.

 

İlk çocukluk yıllarında önemli kritik dönemleri içinde barındıran ve yaşam boyu devam eden gelişim, bireyin içinde bulunduğu sosyal çevre ve toplumsal yaşantının beraberinde getirdiği pek çok değişimi ve kırılma dönemlerini içermektedir. Bunlara ek olarak birey, toplumsal yaşamın gereği olarak aile, okul ve arkadaş ortamlarının sorumluluklarıyla uyumlu bir şekilde baş etmek zorunda kalmaktadır. Bu noktada bazı bireyler bu değişim ve sorumlulukların üstesinden gelirken bazı bireyler ise bu durumun üstesinden gelmede oldukça zorlanmaktadırlar. Bunun sonucunda ise çocuklar/ergenler psikolojik, sosyal ve akademik anlamda problemli davranışlar geliştirebilmektedirler. Böyle durumlarda, çocuk/ergen ve ebeveynlerin ruh sağlığına rehberlik edecek profesyonellere ihtiyaç duyulabilmektedir.

 

“Çocuklar/ergenler çözülmesi gereken problemler değil çözümün kendisidir” anlayışı ile Fraktal Psikoloji Sakarya alanında uzman personeli ile siz değerli ebeveynlerin ve çocuklarının daima yanındadır.

 

Çocuk/ergen danışma kapsamında Sakarya Fraktal Psikoloji’de aşağıdaki konularda psikolojik destek sağlanmaktadır:

FRAKTAL PSİKOLOJİ SOSYAL MEDYA

SAKARYA PSİKOLOG
SAKARYA PSİKOLOJİ

SAKARYA GETAP
FRAKTAL PSİKOLOJİ

İLETİŞİM

Copyright © 2022 fraktalpsikoloji.com

Bizi Arayın
Sohbete başla.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?