Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji, evlilik ve aile terapisi
Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji, çocuk ve ergen terapisi
FRAKTAL PSİKOLOJİ SAKARYA

Evlilik ve Aile Danışmanlığı

Evlilik aracılığı ile varlığını başlatan ve sürdüren aile; fiziksel, psikolojik ve sosyal ilişkilerin ve dengelerin olduğu bir sistemdir. Bu sistemde, aile üyelerinin her birinin ihtiyaçları/beklentileri karşılanarak bu üyelerin yaşam yolculuğuna uyumlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesi beklenmektedir.

 

Bazen bireysel ya da kültürel farklılıklar, travmatik yaşantılar, hastalıklar ya da farklı nedenlerle ailenin işlevi ve uyumu bozulabilir. Evlilik ve aile sisteminde meydana gelen bu bozulma aile içinde iletişim problemlerine, aile üyelerinin psikolojik/fiziksel rahatsızlıklarına, çiftlerin ayrılığına, evlilik doyumunda sorunlara, günlük yaşamda sorunlara, kariyer problemlerine vb. olumsuzluklara ve zorlanmalara neden olabilmektedir. Bu olumsuzluklarla baş etmek ve ailenin/aile üyelerinin pozitif gelecekleri için ruh sağlığı uzmanları tarafından çifte/aileye psikolojik destek sağlanabilmekte ve aile sisteminin/dengesinin korunmasına yardımcı olunabilmektedir.

 

Evlilik ve aile danışmanlığı kapsamında çiftlere ve aileye yapılan müdahalelerle ailelerin psikolojik sağlamlık düzeyi güçlendirilerek aile içinde bozulan uyum/denge sistemi yeniden sağlanır. 

 

Evlilik ve Aile Danışmanlığı kapsamında Sakarya Fraktal Psikoloji’de aşağıdaki konularda çiftlere ve ailelere psikolojik destek sağlanmaktadır:

FRAKTAL PSİKOLOJİ SOSYAL MEDYA

SAKARYA PSİKOLOG
SAKARYA PSİKOLOJİ

SAKARYA GETAP
FRAKTAL PSİKOLOJİ

İLETİŞİM

Copyright © 2022 fraktalpsikoloji.com

Bizi Arayın
Sohbete başla.
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?