850 550 0606

SSS

SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sorularınız ve merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını burada bulabilirsiniz. Sorularınıza cevap bulamadıysanız bizimle iletişime geçiniz.

Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji

Fraktal Psikoloji uzmanları ve çalışanları, her bireyin “biricik” bir değere sahip olduğuna inanır ve bu değeri bireylere vermeye çalışır. Fraktal psikoloji uzmanları, psikolojik yardım sürecinde bireyleri duygu, düşünce ve eylemleri ile bütün olarak değerlendirerek onlara yardım eder.

“Fraktal” kelimesi her insan özü itibarı ile diğer insanlardan farklı olmayacak bir değere sahip olduğu, her insan “”değer verilmeye değer” bir varlık olduğu anlamları ile psikoloji biliminde yerini almaya başlamıştır. Aslında her insanın içi içe geçmiş düşüncelerden, duygulardan, eylemlerden, kişilik yapılarından oluşmuş fraktallardan meydana gelen bir varlıktır. Bu iç içelik ve benzerlik durumunun sürekliliği. düşüncelerin içindeki düşünceler, hislerin içindeki hisler, davranışların içindeki davranışlar şeklinde benzer özellikleri, amaçları ve işlevleri içermektedir. Her bireydeki bu fraktallar kendi özünde aynıdır ve bu öz tertemizdir.         

Hizmetlerimiz aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Bireysel Terapi/Psikolojik Danışmanlık
  • Çocuk ve Ergen Terapisi/Psikolojik Danışmanlığı
  • Evlilik ve Aile Terapisi/Psikolojik Danışmanlığı
  • Oyun Terapisi
  • Online Terapi/Psikolojik Danışmanlık
  • Neurofeadback Yöntemi ve Uygulamaları
  • Psikolojik Test Uygulamaları
fraktalpsikoloji

DİĞER MERAK EDİLENLER

Beyin, duyu yolları ile gelen uyarıcıları (ses, ışık, renk, şekil vb.) işleyerek, bu uyarıcıları kodlar, depolar ve ihtiyaç anında geri getirerek onları kullanır. Bu sistem bozulduğunda, gelen sinyaller sağlıklı bir şekilde zihinde işlenemez ve dolayısıyla tepkiler düzensizleşir. Bu sürecin düzeltilmesi için, ilaçlar tedavi sürecinde kullanıldığı bilinmektedir. Fakat son yıllarda, bu sürecin düzeltilmesi için ilaçların yanında ya da bazen onun yerine tamamlayıcı ve alternatif tedavi yöntemleri geliştirildiği görülmektedir. Kişinin beynindeki elektiriksel akımlarının (beyin dalgalarının) pozitif bir şekilde değiştirmesine, düzenlemesine katkı sağlayan bir öğrenme yöntemi olan Neurofeadback yöntemi bunlardan biridir.

Online terapi/psikolojik danışma kapsamında Fraktal Psikoloji’de aşağıda yardım alanlarında bireylere psikolojik/ruh sağlığı desteği sağlamaktadır:  

Çocuk ve ergenlerde psikolojik danışma

Evlilik öncesi danışma

Evlilik ve aile danışmanlığı

Bireysel ve yetişkin terapisi/psikolojik danışması

Etkili ve pozitif ebeveynlik

Evlilik ve aile danışmanlığı/terapisi kapsamında çiftlere ve aileye yapılan müdahalelerle ailelerin psikolojik sağlamlık düzeyi güçlendirilerek aile içinde bozulan uyum/denge sistemi yeniden sağlanır.

Psikolojik yardım sürecinde bireyi bütün özellikleri ile tanımak (güçlü/zayıf yönler, yetenekler, ilgiler, kişilik özellikleri vb.), bireye müdahale yöntemlerine karar vermek, dahası bireyin kendisiyle ilgili farkındalıklarını artırmak için Fraktal Psikoloji’de geçerli ve güvenilir bilimsel psikolojik değerlendirme testleri uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

Yaşamın içinde insanları zorlayan ve insanların ruh sağlığını etkileyen pek çok durum olabilmektedir. Bunlar; bireylerin yaşamdan doyum almasını, sosyal ilişkilerini, kendini kontrol etmesini ve sorumluluklarını yerine getirmesini olumsuz etkileyebilmektedir. Bazen bu yaşantılar ve durumlar; uyku, beslenme gibi bedensel sağlıkla da oldukça ilişkili ihtiyaçların sağlıklı ve dengeli bir şekilde karşılanmasını da etkileyebilmektedir.

Genel olarak insanlar, bu durumların üstesinden gelerek bozulan duygusal, sosyal ya da fizyolojik dengeyi yeniden sağlayabilmektedir. Bazen ise bireyler sorunların üstesinden gelemeyebilir. Böyle durumlarda psikiyatrist, psikolog, psikolojik danışman gibi uzmanların psikolojik yardım desteğine yani bireysel terapiye/psikolojik danışmaya ihtiyaç duyulur. Ruh sağlığı çalışanlarının psikolojik danışma yardımıyla, bireylerin bozulan psikolojik, sosyal dengesi ve uyumu yeniden sağlanabilir.

Bireysel terapi/bireysel psikolojik danışma kapsamında Fraktal Psikoloji’de aşağıdaki konularda bireylere psikolojik destek sağlanmaktadır:

Stresle baş etme

Nörolojik olmayan uyku sorunları

Depresyon

Travma ve travma sonrası iyileşme

Kaygı/Anksiyete/Panik Atak

Yas ile baş etme

Obsesif-Kompulsif

Yaşam doyumunda sorunlar

Kişilik ve kimlik problemleri

Sınav ve performans kaygısı

Fobilerle baş etme

İstismar

Yeme sorunları

İletişim problemleri

Bağımlılık davranışları

Kariyer danışmanlığı

Meslek ve iş doyumu

Öz güven / Öz saygı

Öfke kontrolü

Kendini tanıma

Böyle durumlarda, çocuk/ergen ve ebeveynlerin ruh sağlığına ve gelişimine rehberlik yapacak profesyonellere ihtiyaç duyulabilir. “Çocuklar/ergenler çözülmesi gereken problemler değil”, “her çocuk/ergen sorunun değil çözümün kendisidir” anlayışı ile Fraktal Psikoloji’nin ruh sağlığı uzmanları siz değerli ebeveynlerin ve çocuklarının daima yanındadır.

YORUMLAR

Mutlu Danışanlarımız

Sizlerden aldığım bireysel danışmanlık sayesinde korkularımın üstesinden gelebiliyorum ve sorunlarımı çözüme kavuşturabildim. Teşekkürlerimi sunarım.

Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
Arzu Yiğit Yönetici

İşinizde gerçekten uzmansınız. Umutsuz yaklaştım başlarda ama yolumu aydınlattınız. Bizlere bir şeyler kattığınız için teşekkür ederiz.

Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
Sinem Ece Gümüş Eczacı

Son zamanlarda yaşadığım ağlama krizleri, yorgunluk, alınganlık, yalnızlık, güvensizlik hallerinin dört seansta üstesinden beraber geldik. Sabrınız ve hastalarınıza yaklaşımlarınız için teşekkür ederiz.

Sakarya Psikolog
Merve Çağlayan Mimar
    Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
    Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
    Fraktal Psikoloji ekibinden Sakarya Psikolog
    Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
    Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
    FRAKTALPSİKOLOJİ

    Bizimle İletişime Geçin...      Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji

      Copyright © 2020 fraktalpsikoloji.com

      Bizi Arayın
      Sohbete başla.
      Yardıma mı ihtiyacınız var?
      Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?