OKUL UYUM ATÖLYELERİ

Okul Uyum Atölyeleri

OKUL UYUM ATÖLYELERİ

Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
Sakarya Psikolog,Sakarya Psikoloji

Atölyelerin Amacı

 

Değerli katılımcılarımız,

 

Çocuklar ilkokula sosyal ve eğitsel anlamda hazırlıksız başlamakta ve ilerleyen süreçlerde de birtakım sorunlar yaşamaktadırlar. Dolayısıyla bu süreçte çocukların uyum sorunları yaşamamaları adına bir hazırlık gerekmektedir. Bu hazırlık hem psikososyal alanda hem de psikoeğitsel alanda olmalıdır. Biz de Fraktal Psikoloji uzmanları olarak okula geçiş sürecindeki çocukların ve ebeveynlerin yaşayacakları zorlukları en aza indirebilmek için okul uyum atölyeleri hazırladık. Bu atölyeler birçok beceriyi kapsamakla birlikte ana hedefi çocuklarımızın okula uyum sürecini kolaylaştırmak, güçlendirmek ve okula hazırlamaktır. 3-6 yaşı kapsayan bu program hızlandırılmış bir paket okul güçlendirme ve uyum programıdır.

 

Çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak hazırladığımız bu atölyelerde ilk gün, psikososyal becerilerinin güçlendirilmesine yönelik etkinlikler gerçekleştirilecektir. Kendini ifade etme, yardım etme/yardım isteme, kurallara uyum, sorumluluk alma, duyguları tanıma, duyguları ifade etme, girişkenlik, iç disiplin, beden okuryazarlığı, işbirliği vb. beceriler bunlardan bazılarıdır. Atölyelerin ikinci gününde, çocuklarımızın eğitsel becerilerinin güçlendirilmesine yönelik etkinlikler uygulanacaktır. Dikkat, odaklanma, hafıza, akıl yürütme, öğrenmeyi öğrenme, plan yapma, yönergeyi takip etme, zamanı yönetme gibi becerileri bu süreçte öne çıkan becerilerdir. Atölye çalışmalarımızın üçüncü ve son günü ise ebeveynler için ayrılmıştır. Nöro-ebeveynlik konu başlığı altında ebeveynlik becerileri hakkında bilgiler uzmanımız tarafından aktarılacaktır.

 

Gerçekleştirilecek olan atölyelerde uzmanlarımız çocuklarınızı gözlemleyecek, onların tüm süreçteki gelişimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca çocuklarınızın güçlü alanları yanında desteklenmesi gereken alanlarını da öğrenebileceksiniz.

 

Sonuç olarak bu programa katılan çocuklar ve ebeveynler hızlandırılmış bir şekilde okula uyum sürecine gireceklerdir. 
     

Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji

Atölye Ücreti

 • 1750 TL 

Atölye Yeri

 • Fraktal Psikoloji/Sakarya

HESAP BİLGİLERİ

Hesap Sahibi: FRAKTAL PSİKOLOJİ DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Açıklama: Katılımcının Adı Soyadı
Banka Adı: GARANTİ BBVA (Türkiye Garanti Bankası A.Ş)

Banka Şubesi

Şube ve Hesap No

: Serdivan Şubesi, Serdivan / Sakarya

: 1235 – 6296093

TL – IBAN: TR14 0006 2001 2350 0006 2960 93
  Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji
  Sakarya Psikolog, Sakarya Psikoloji

  FRAKTAL PSİKOLOJİ SOSYAL MEDYA

  SAKARYA PSİKOLOG
  SAKARYA PSİKOLOJİ

  SAKARYA GETAP
  FRAKTAL PSİKOLOJİ

  İLETİŞİM

  Copyright © 2022 fraktalpsikoloji.com

  Bizi Arayın
  Sohbete başla.
  Yardıma mı ihtiyacınız var?
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?